Kim jest Konsultantka ds. Snu Dziecka ?

„Sen nie jest luksusem tylko biologiczną potrzebą, dzięki niemu mózg dziecka rozwija się prawidłowo.”
dr Marc Weissbluth, wykład dla rezydentów pediatrii w Riley Children’s Hospital, 6 września 2009

Każdy z nas doskonale wie, że potrzeba snu jest uwarunkowana biologicznie, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że samodzielne zasypianie i przesypianie nocy to umiejętność, jaką każde dziecko musi opanować tak, jak uczy się chodzenia czy mówienia.

Ponieważ zdrowe nawyki dotyczące snu dziecka nie wykształcają się same, rodzice i opiekunowie malucha mają na nie ogromny wpływ – pomagając dziecku w ich prawidłowym ukształtowaniu bądź też je wypaczając. Wiele dzieci NIE wyrasta z problemów ze spaniem, z czasem stają się źle śpiącymi przedszkolakami a potem nastolatkami. Niektórym dzieciom trzeba czasem pomóc nauczyć się dobrze spać dokładnie tak, jak uczymy je myć zęby czy zawiązywać sznurówki.

Jak to zrobić?

Na temat snu niemowląt i dzieci napisano setki książek i artykułów. W internecie można znaleźć niezliczoną ilość stron z poradami (nierzadko sprzecznymi ze sobą). Problem polega na tym, że rodzice, których dziecko kiepsko sypia są zwykle tak zmęczeni i sfrustrowani, że nie mają siły, ochoty ani czasu, żeby przedzierać się przez ten gąszcz informacji a potem jeszcze, metodą prób i błędów sprawdzać jakie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku ich dziecka. Jedyne czego pragną, to WYSPAĆ SIĘ, najlepiej najbliższej nocy.

Konsultantka ds. Snu Dziecka, to osoba profesjonalnie zajmująca się rozwiązywaniem problemów związanych ze snem dzieci. Uważa się, że zawód ten narodził się w latach 80-tych ubiegłego wieku w Australii, a obecnie jest niezwykle popularny w takich krajach jak USA, Kanada czy Wielka Brytania. Obok dorady laktacyjnego czy douli, to kolejna profesja, dzięki której zmęczeni, przestraszeni czy często zwyczajnie zdezorientowani rodzice mogą w pełni cieszyć się swym macierzyństwem i ojcostwem.

Konsultantka ds. Snu Dziecka, to Wasz przewodnik w krainie snu, którego misją jest przywrócenie Wam wszystkim spokojnego i regenerującego wypoczynku – zarówno w dzień jak i w nocy. Wykorzystując swoje doświadczenie i znajomość różnorodnych technik behawioralnych oraz fizjologii snu, Konsultantka przygotowuje PLAN DZIAŁANIA dla Waszej rodziny.